• best prices

Štípače na dřevo

Nejprodávanější

Filtrovat dle
Zboží označené jako
Cenové rozpětí:
Výrobce

1

Štípačka na dřevo: šetřete se na jinou práci

Podzim je doba, kdy si všichni, kdo mají rodinné domy, chalupy a chyty, kde se topí dřevem, potřebují nachystat zásoby na studené dny. Dřív to znamenalo náročnou práci se sekerou, dnes vám práci ušetří tzv. štípačky na dřevo. Štípače na dřevo ocení také všichni, kdo připravují na prodej topné dříví.

Video: práce se štípačkou je snadná

 

Jak štípačka na dřevo funguje? Tato zahradní technika pracuje na principu tlakové síly. Motor působí na klín, který pak dřevěné poleno trhá. Jak vidíte, proti ohánění se sekyrou je obsluha štípačky na dřevo jednoduchá, bezpečná, tichá a fyzicky nenáročná.

Štípačka dřeva: tipy na výběr

Štípačky s elektrickým pohonem budou tišší a ekologičtější (ocení je všichni, komu nevoní benzínové spaliny). Lehčí motor (a kola) usnadní manipulaci. Co se týká hmotnosti: obecně lehčí bývají horizontální štípačky. Vertikální štípačka na dřevo bude zase výkonnější. S ní si můžete troufnout i na větší špalky.

Benzínový motor umožní štípačce vyšší výkon při zpracování větších špalků většího průměru. Benzíňák je také nezávislý na přívodu elektrického proudu.

Závěrem tedy zobecníme: horizontální štípačky dřeva uplatníte spíše na chalupě. Proti tomu tam, kde je potřeba zpracování dřeva enormní, se více využije vertikální štípačka dřeva.

Výhody štípačky dříví

Vysoká rychlost a tlak pístu zajistí skutečně vysokou produktivitu práce. Pracovní stůl u štípačky si můžete nastavit do tří poloh. Robustní konstrukce je odolná proti deformacím i při opravdu velké zatížení a zaručí dlouhou životnost stroje a bezporuchový provoz. Pamatujte na své zdraví: samozřejmostí je bezpečnostní obouruční ovládání. Velká kola zajistí snadný transport. Cena nejlevnější štípačky na dřevo začíná už na 4 840 Kč s DPH


Štípačky dřeva – top produkty na trhu ikona Štípačky dřeva – top produkty na trhu

Pokud máte chalupu, chatu nebo domek s vytápěním na dřevo, bude vaše spotřeba dřeva enormní. Nachystat zásobu dříví na zimu už nemusí být hodiny a hodiny ohánění se sekyrou. >>>

 

Jak se dělí štípačky na dřevo? ikona Jak se dělí štípačky na dřevo?

Benzinový štípač dřeva nebo benzínový? A se kterou technikou se vám budou lépe zpracovávat větší špalíky dřeva? Vše se přehledně dozvíte v našem stručném článku.  >>>

 

Rychlý kontakt

Prostřednictvím následujícího formuláře nám můžete zaslat jakýkoliv dotaz či připomínku.
Odeslaný text bude doručen na adresu info@svartop.cz.