Elektrocentrály a agregáty

  Elektrocentrály, které možná znáte také jako benzínové (dieselové) generátory a agregáty, jsou zdrojem energie na místech, kde není zaveden elektrický proud: v kempech, na odlehlých chatách a podobně. Podobně slouží jako záložní zdroj v místech, kde by byl výpadek proudu fatální: v nemocnicích, datových centrech atd. Setkáte se s elektrocentrálami na plyn.

  Dnes Doporučujeme

  1 | 2 | 3»

  Jaký by měla mít elektrocentrála výkon?

  Agregát vybírejte podle druhu spotřebiče, který bude elektrocentrála napájet. Platí tedy:

  Osvětlení běžnými žárovkami, jiné malé spotřebiče odporového typu jako varné desky, toustovače, kávovary topná kamínka – elektrocentrála by měla mít minimálně stejný výkon jako tyto přístroje. Agregát totiž přeměňuje totiž všechen odebraný výkon na teplo nebo světlo. Počítejte ale raději s rezervou 10 %.

  Elektrocentrála Zipper ZI-STE1200IV

   

  Indukční spotřebiče jako kompresory, čerpadla, kotoučové pily potřebují podstatně vyšší proud – tedy elektrocentrálu s naddimenzovaným výkonem alespoň o 30 %. Spotřebiče náročné a rozběh (typicky starší ledničky) vyžadují generátor elektřiny s výkonem 10 x vyšším, než je štítkový výkon spotřebiče. Podobně elektromotor vysavače bude při startu potřebovat i 5 x více energie.

  Tip na výběr elektrocentrály

  Spočítejte si odběr jednotlivých spotřebičů a připočítejte rezervu. Jinak bude docházet z důvodu přetížení k výpadkům. Pokud budete zapojovat běžné jednofázové přístroje, zvažte, zda je třeba třífázový generátor.

  Benzínové elektrocentrály

  V českých kempech a chatových oblastech jsou nejběžnější, ale tyto generátory dodávají proud nebo fungují také jako zálohy v datových centrech a nemocnicích.

  Benzínová elektrocentrála BSTE 3000 Benzínová elektrocentrála HOMER tools 2800 Benzínová elektrocentrála GSE 2700  

  Indukční spotřebiče jako kompresory, cirkulárky a čerpadla potřebují podstatně vyšší proud – tedy elektrocentrálu s naddimenzovaným výkonem alespoň o 30 % vyšším, než je štítkový výkon. U starší ledničky náročné na rozběh nebo u vysavače je to ale až 10 x více. Při výběru elektrocentrály i tak počítejte raději s rezervou 10 %.

  Do nabídky > 

  Dieselagregáty

  Diesel agregáty a naftové centrály jsou proti benzínové elektrocentrále o něco těžší a hlučnější (i když leccos utlumí kapotování). Naftová elektrocentrála se vám proti benzínovým generátorům vytrvalejší, motor má vyšší výkon a určitě oceníte i jeho nižší spotřebu.

  Diesel elektrocentrála D6700LES Diesel Silent

  Pokud používáte elektrocentrálu například pro napájení svářečky, transport vám usnadní podvozek.

  Do nabídky > 

  Invertorové elektrocentrály

  Digitální agregáty a generátory přesně naplňují vysoké požadavky na malé rozměry, nízkou hmotnost, hlasitost a spotřebu a na mimořádnou kvalitu zdroje proudu.

  Invertorová elektrocentrála ZI-STE2000IV Invertorová elektrocentrála ZI-STE1200IV ZIPPER

  Díky špičkovému technologickému vybavení poskytují bezkonkurenčně bezpečný a kvalitní zdroj elektrického proudu. Díky tomu k nim bez obav připojte drahou a citlivou elektroniku nebo si je vezměte na loď či na vědeckou expedici na odlehlé místo.

  Do nabídky > 

  Plynové

  Plynová elektrocentrála je poslední tradiční variantou, jak si zajistit elektrický proud v místech, kam nevede. Plynové generátory nejčastěji na zemní plyn nebo na LGT (zkapalněný ropný plyn tedy propan butan) mají výhodu, že fungují i na benzín. Jaký je rozdíl v použití?

  Především v nákladech a v objemu emisí. Elektrocentrály na plyn jsou několikanásobně šetrnější k životnímu prostředí, menší opotřebení motoru a výrazně nižší mají i provozní náklady (někteří výrobci uvádějí, že jsou až 3 x nižší). Nevýhodou je o něco nižší výkon motoru a zejména omezení možnosti „tankování“ – to není zdaleka tak snadné, jako sehnat benzín nebo naftu.

  Do nabídky > 

  Rychlý kontakt

  Prostřednictvím následujícího formuláře nám můžete zaslat jakýkoliv dotaz či připomínku.
  Odeslaný text bude doručen na adresu info@svartop.cz.

  Dne 18.7. - 26.7.2019 je obchod uzavřen z technických důvodů pro odesílání zásilek a osobní odběry !!!!