Svářečky a svařovací technika

  Zařiďte si u nás svářecí vybavení do své kutilské dílny nebo menší tovární výroby. Značková a osvědčená svařovací technika bude základem úspěšné práce. Vyberte si invertory MMA/TIG nebo svářečky MIG/MAG, v naší nabídce je i svářecí technika MMA/TIG-AC/DC.

  Zařiďte si dílnu i v oddělení ↦  kovoobráběnídřevoobráběcí stroje | elektrocentrály

  1 | 2 | 3 | 4 | 5 | | 65»

  Invertory MMA/TIG

  Co je to invertor? Jedná se o zařízení, které mění jednosměrný proud na střídavý. V našem případě jde o svařovací přístroj, který přemění běžné síťové napětí na střídavé vysokofrekvenční napětí. Toto napětí pak využije na sváření.

  MMA je zkratka Manual Metal Arc – tedy ruční svařování obalovanou metalovou elektrodou. TIG je také z anglické zkratky: Tungsten Inert Gas. Označujeme tím svařování netavící se wolframovou elektrodou v ochranné atmosféře inertního plynu – svařování pod argonem.

  MMA/TIG-AC/DC

  V tomto případě se jedná o jednofázové (TIG-DC) a třífázové (TIG-AC) svařovací invertory pracující metodou TIG-AC/DC (netavící se wolframová elektroda) a metodou MMA (obalená elektroda). Jsou vhodné pro svařování nerezu, hliníku a jeho slitin.                                                     

  Invertory MMA/TIG-HF

  A ještě podkategorie svařování wolframovou elektrodou pod ochranou inertního plynu TIG. HF je zkratka pro High Frequency – tedy pro vysokofrekvenční start (zapalování) svářecího oblouku při této metodě.

  Invertory MIG/MAG

  Co to je svářecí invertor, už víte. Prostě typ svářečky. Zkratky MIG a MAG pak označují poloautomatické sváření pod ochranou inertního (Metal Inert Gas) a aktivního plynu (Metal Aktiv Gas) pro zamezení přístupu vzduchu. Používá se pro svařování většinou hliníku a ocelových konstrukcí.

  Svářečky všech typů

  Kategorie obsahuje rozsáhlou nabídku českých i světových výrobců svařovací techniky  - například Kühtreiber, OMICRON, ALFA-in, EINHELL převážně svářecí poloautomaty, svářečka CO2, svářecí kukly, svářecí dráty a elektrody, tlaková láhev CO2, svářecí hořáky a spotřební materiál. Většinu svařovací techniky máme skladem.

  U nás nakoupíte invertory pro kutily a jejich dílnu, tak i svařovací techniku, kterou využijí profesionálové pro kvalitně a rychle odvedenou práci. Nabízíme pouze svářečky vysoké kvality a prověřených výrobců.

  nejprodávanější svářečky

  Neprodávanější svářečky: KITin 165, KIT 2200 a KITin 150 TIG LA

  A na závěr jeden tip: přístroje doporučujeme vybírat nejen dle maximálního svařovacího proudu, ale i pomocí výkonové využitelnosti. Výkonová použitelnost u zařízení prozradí dobu možného použití svářečky, než dojde k automatickému vypnutí z důvodů tepelné ochrany stroje. Svartop profesionální prodejce a rádce na svařovací materiál a svářecí stroje jako svařovací technika.

  Levné svářečky nemusejí být nutně nekvalitní

  V našem e-shopu nabízíme levné invertory i trafosvářečky odpovídající kvality. Dodáváme pouze osvědčené přístroje, abychom vás ušetřili nepříjemných reklamací. Levné svářečky získejte výběrem vhodné kategorie a seřazením výrobků dle ceny. Pamatujte, že svářecí technika nemusí být drahá!

  Svářecí invertor KITin 165: příklad oblíbeného levného modelu

  Svářecí invertor KITin 165: příklad oblíbeného levného modelu

  Svářečky - elektrické

  V našem e-shopu naleznete elektrické svářečky pro profesionální užití i hobby do dílny. Kromě toho další příslušenství a materiál pro svařování. Pokud si nevíte rady s výběrem či konfigurací, kontaktujte naši vyškolenou zákaznickou podporu. Na elektrické svářecí stroje i další produkty nabízíme standardní dvouletou záruku.

  Svařovací technika a sváření

  Svařování je proces, jehož účelem je vytvoření trvalého spoje dvou či více materiálů. Při svařování se používá působen tlaku, tepla či oba faktory naráz. Se svářečkou je možné svařovat jak kovové, tak i nekovové materiály. Využití svařovací techniky je velice rozsáhlé a lze jej sledovat napříč obory. Více o svařování se dočtete v informační části internetového obchodu.

  Co to je svářecí invertor

  Svářecí invertory – invertorové svářečky – jsou vlastně miniaturní svářečky. Jsou oblíbené pro svou malou hmotnost i menší rozměry. A samozřejmě dobrou cenu. To vše, při zachování výkonu, který má invertor dostatečný nejen v domácí dílně, alr i v menším provozu.

  Název invertory získali z anglického slůvka inverter: měnič – střídač. Proto k invertorům řadíme svářečky se zdrojem stejnosměrného svářecího proudu, co pracují na na bázi měniče (spínaného zdroje).

  Příklad levného svářecího invertoru SV130-K

  Příklad levného svářecího invertoru SV130-K

  Trafosvářečky: většina je těžších

  To je jasné, jejich „srdcem“ je transformátor (proto také označení transformátorové svářečky). Jde o princip sváření, co je znám desítky let. Nemá tedy uvnitř žádnou řídící moderní elektroniku. Kvůli rozměrnému transformátoru je trafosvářečka nejen v porovnání s invertorem těžší, ale také vcelku levná. Nejlevnější model stojí něco kolem 2 500 Kč.  

  Svařovací technika - od profesionálů

  Svařovací technika od nás - to jsou kompletní produktové řady ke svařování. Nabízíme malé přenosné svařovací invertory, široký sortiment poloautomatů i multifunkční stroje zvládající libovolnou metodu svařování. Nabízená svařovací technika na prodej je přehledně rozdělena do kategorií dle jednotlivých typů, nabízeného příslušenství a svářecích materiálů. Kromě svařovacího vybavení máme i ochranné pomůcky, jako například samostmívací kukly a svářecí kabely.

  Při výběru kabelu dbejte na jeho průřez

  Právě ten totiž ovlivňuje výkon kabelu. Svařovací kabely umožní svařování s elektrodou i s konektory apod. Svářecí kabely plní důležitou úlohu: přenášejí výkon ze svářečky na místo svařování. Proto na výkonu drátů záleží stejně jako na výkonu svářečky.

  Výkon drátů klesá s okolní teplotou. Proto dejte pozor na to, že naopak s rostoucí teplotou při svařování klesá dovolené zatížení kabelu.

  Samostmívací kukly ochrání váš zrak

  Základním bezpečnostním prvkem při práci s invertorem nebo jakoukoliv jinou svářeškou je kukla, co ochrání váš zrak před fatálním poškozením jiskrou nebo ostrého osvícení.

  Nejsnazší je práce se samostmívacími kuklami, které mají sensor citlivý na světlo. Ten reaguje (má filtr s odstínem, co se podle intenzity světla mění) na začátek a konec sváření, proto vám svářecí kukla poskytne dostečný výhled i po té, co svářečku vypnete.

  Pro práci se scářečkou si vyberte kuklu podle jejích optických vlastností (hodnocené na stupnici 1 – 3), hmotnosti a zorného pole, které vám zaručí co nejlepší výhled.


  Jak vybrat svářečku? ikona Jak vybrat svářečku?

  Při výběru svářecí techniky se můžete cítit podobně, jako když vybíráte auto. Na trhu je prostě příliš mnoho typů. Proto jsme sepsali pár typů, které vám výběr usnadní. >>>

   

  Jak vybrat svářecí kuklu? ikona Jak vybrat svářecí kuklu?

  Svářecích kukel je na trhu podobně jako samotných svářeček. Opravdu hodně. Která je ale pro vás ta pravá? Podívejte se na našeho průvodce, aby vás výběr nezaskočil: >>>

   

  Rychlý kontakt

  Prostřednictvím následujícího formuláře nám můžete zaslat jakýkoliv dotaz či připomínku.
  Odeslaný text bude doručen na adresu info@svartop.cz.