• best prices

Kompresory

Filtrovat dle

1 | 2 | 3 | 4»

Kompresory mnoha typů

Kompresory se využívají na huštění předmětů – například pneumatik. Jsou srdcem všech pneumatických zařízení. Ty se nejčastěji dělí na olejové a bezolejové. V průmyslu či potravinářství se můžeme setkat spíše s olejovými kompresory, které mají vzdušník s rozdílným objemem. Kompresory s olejem pracují na podobném principu jako spalovací motory. U kompresorů ovlivňuje výkon zařízení především použitá konstrukce.

Kompresory akce

Přesvědčte se, že kvalitní kompresor, který vám dobře poslouží v domácí dílně, na chalupě nebo menším profesionálním provozu, nemusí nutně stát desítky tisíc. Kompresor Güde Airbrush má tichý chod, takže jej využijete i v uzavřených prostorech. Vyberte si tento kompresor a získáte nezastupitelného pomocníka v modelářství, míchání barev, airbrush-malování na stěny i lakýrnických pracích i při dofukování pneumatik.

Kompresor Güde Airbrush, sada (50068)

Obr: kompresory akce Güde Airbrush, sada (50068)

Zcela rozličným zařízením jsou bezolejové kompresory, které nejsou vybaveny klasickým pístem, čímž omezí nadměrné tření. Další výhodou zařízení je, že nevypouští do stlačovaného vzduchu žádné výpary, což ocení uživatelé v akvaristice či při přípravě potravin.

A jak vybírat vhodný kompresor?

Dle použití kompresoru se můžete zaměřit například na velikost vzduchové nádoby - vzdušníku. Ten je vhodný zejména při potřebě huštění většího objemu stlačeného vzduchu.

Vlastnosti kompresoru, co by vás měly zajímat:

  • Kolečka usnadní transport těžších strojů
  • Dlouhodobá záruka při proti prorezavění nádrže
  • Bezolejový kompresor má nízké náklady na údržbu
  • V provozech, jako pneuservisy, potřebujete kompresové nádoby s objemem až 200 l
  • Pro nafukování pneumatik, míčů  apod. stačí sací výkone kolem 100 l/min
  • Hlučnost 

Kompresor vám zajistí správné nahuštění pneumatik

Stalo se vám, že na benzince, kde jste chtěli dohustit, pneumatiky neměli funkční kompresor? Popřípadě kompresor fungoval, ale chyběla na něm koncovka na ventil? Nenechávejte proto dohuštění pneumatik náhodě a pořiďte si do své garáže vlastní kompresor.

Kompresory jsou běžnou součástí dílen

Kompresor ale nenajdete jen v garážích nebo u zmíněné benzínové pumpy. Tento užitečný nástroj uplatníte i v dílnách, opravářských servisech, drobných průmyslových výrobních provozech, ale také v potravinářství. Prostě kompresor se hodí všude, kde odvede práci s kdejakým pneumatickým nástrojem (pumpy, ofukovací a stříkací pistole, míchání barev, nastřelení hřebů a nýtů, cirkulace vzduchu, nafukování míčů, čepování nápojů apod.).

Je jasné, že kompresor patří k vysoce namáhaným přístrojům, proto při výběru kompresoru s intenzivním využíváním nezapomeňte na tepelnou ochranu před přehřátím a přetížením. Pokud kupujete kompresor kvůli huštění míčů a kol, nezapomeňte na dostatečnou volbu adaptérů. Pro využití v pohostinství potřebujete kompresor konstrukčně vyhovující i hygienickým normám pro použití v potravinářství.

Bezolejový kompresor má snazší údržbu

Určitě jste si všimli, že se kompresory dělí na olejové a bezolejové. Jak tomu rozumět? Dělení se odvisí od principu fungování elektrického a benzínového motoru. Zatímco benzínový motor potřebuje mazání (na to slouží nádoba s olejem), elektrickému motoru stačí těsnění. Díky němu se kompresor nezadře.

A co bezolejový kompres umí? Podobně jako u elektrických nebo benzínových sekaček je rozdíl ve výkonu. Elektrické sekačky jsou závislé na přívodu proudu a jejich motor nemá sílu motoru benzínového. Bezolejový kompresor se vám také snáze unaví. Naopak bezolejový kompresor má tišší chod a díky absenci spalin ho bez obav použijete i v uzavřené místnosti.

Olejový kompresor zaujme výkonem

Olejový kompresor s benzinovým motorem, kam je do válců rozstřikovaný olej, svým výkonem elektrický kompresor snadno překoná. Předčí ho i ve vytrvalosti. A nepotřebujete přívod proudu. Pokud vám nevadí složitější údržba (pravidelná kontrola a doplňování oleje) a větší hlučnost benzinového motoru, bude pro svůj výkon olejový kompresor jasná volba. Samozřejmě, pokud kompresor nepotřebujete pro potravinářskou výrobu nebo v akvaristice. V takovém případě volte bezolejový kompresor.

Rychlý kontakt

Prostřednictvím následujícího formuláře nám můžete zaslat jakýkoliv dotaz či připomínku.
Odeslaný text bude doručen na adresu info@svartop.cz.