Soustruhy a frézy na dřevo

  Nabízíme soustruhy a frézy na přesné obrábění dřevěných hranolků – obrobků. Vyberte si výkonné a spolehlivé obráběcí stroje na dřevo od osvědčených značek Einhell, Holzstar a Güde.

  ↦ Podívejte se také na: hoblovky | pokosové pily | soustruhy a frézy na kov

  Nejprodávanější

   • Soustruh na dřevo Typ 1000
   • 1. Soustruh na dřevo Typ 1000
    Soustruh na dřevo Typ 1000 je stolní soustruh kategorie hobby, určený k běžnému soustružení rotačních/válcových/kuželových/tvarových p...
   • 3230 vč. DPH
   • Dostupnost: běžně skladem
   • Soustruh na dřevo GDM 1000 Profi
   • 2. Soustruh na dřevo GDM 1000 Profi
    Soustruh na dřevo GDM 1000 Profi je Kompaktní soustruh na dřevo s integrovaným kopírovacím zařízením, určený pro tvarové obrábění měkk...
   • 12890 vč. DPH
   • Dostupnost: do týdne
  Filtrovat dle
  Zboží označené jako
  Cenové rozpětí:

  1

  Co je to vlastně soustruh?

  Je to obráběcí stroj na dřevo nebo na kov, který pomocí pravidelného krouživého pohybu opracovává obráběný kus materiálu – tzv. obrobek – do zamýšleného tvaru.  Během opracovávání je z obrobku postupně ubírán materiál. Odebírání materiálu je přitom dvojí: buď soustruh pracuje na povrchu obrobku – z vnější strany, nebo soustruh obrobek soustruží zvnitřku.

   

  Soustruh DB450 v akci

   

  Jak pracuje soustruh?

  Obrobek je upevněný na části soustruhu – na vřeteno. Jak se vřeteno otáčí a obrobek je tlačen na nástroj, soustruh pracuje – odebírá materiál. Podle směru přiblížení soustružnického nože tento pohyb dělíme na příčný a podélný.

  Soustruhy můžeme dělit podle řízení

  Soustruhy na dřevo patří k vůbec prvním dřevoobráběcím strojům. Proto nepřekvapí, že jedním z druhů je ruční. Zde musí přiblížení nože k obrobku odhadnout řemeslník. Automatické a poloautomatické soustruhy mají uplatnění v pásové výrobě: produkují víceméně stále jednu a tutéž součástku.

  Na dřevěný nábytek je CNC soustruh

  Zato nábytek z masivu a dřevěný nábytek vůbec se neobejde bez CNC soustruhů. Počítačem řízené číslicové soustruhy dostávaly informace pomocí děrovaného pásku. Dnes jsou „krmeny“ digitálními informacemi. Díky nim soustruhy dokáží vybrousit ze dřeva jakýkoliv kus – třeba právě zmíněný nábytek.

  Frézka je tak trochu opak soustruhu

  Zatímco u soustruhu hlavní pohyb koná vřeten s obráběným kusem, u frézky hlavní pohyb dělá nástroj. Zatímco frézkou nazýváme celý obráběcí stroj, frézou pouze samotný nástroj. Samozřejmě je ale běžné, že se pod pojmenování fréza myslí i celý stroj.

  Rychlý kontakt

  Prostřednictvím následujícího formuláře nám můžete zaslat jakýkoliv dotaz či připomínku.
  Odeslaný text bude doručen na adresu info@svartop.cz.