Nejlepší svářecí kukly na trhu

  Proč se používá svářecí kukla? Samozřejmě kvůli ochraně zdraví. Ale to není vše. Vystavovat oči důsledkům sváření (žár, intenzivní světlo) by nenapadlo asi nikoho. Zrak máme jen jeden.
   

  Ale málokdo si uvědomí, že používání svářečské kukly nám umožní i lepší kvalitu sváru: přeci jen lépe vidíme na místo, které chceme svařit – díky automatickému ztmavení nebrání nám prudké světlo od hořáku a díky kukle se můžete k místu sváru blíže sehnout. Takže bez kukly u svářečky ani ránu. Podle čeho ji ale vybrat?

   

  Svářecí kuklu vybírejte podle:

  • rozsah zatemnění (čím vyšší stupeň, tím je sklo tmavší),
  • velikosti průzoru – větší průzor pro vás znamená větší rozhled,
  • způsob upevnění zorníku – s odklápěcím mechanizmem umožní další práce bez nutnosti si svářecí kuklu sundávat.

   

  Nejprodávanější kukly: ASK 200Nejprodávanější: Samostmívací svářecí kukla ASK 200

  Model má speciální čelenku, která při posunu kukly mění těžiště. Takže když si kuklu po sváření posunete stranou, přesune se těžiště níže. Méně zatěžuje vaši hlavu a práce vás tak méně unavuje. Kukla je napájena solárně (má dvě vyměnitelné 1,5V baterie). Po zapnutí hořáku k zatmění filtru za méně než 01, sekundy.

  ◎ detail

   

  Nejprodávanější kukly: Speedglas 100V

  Zlatá střední cesta: Samostmívací kukla Speedglas 100V

  Kvalitní a cenově dostupná svářečská kukla Speedglas 100 naplňuje všechny schválené předpisy na ochranu zraku. Cenově (a samozřejmě i parametry) je stále vhodná pro příležitostné svářeče. Zorné pole má 93 x 44 mm. A je vhodná pro většinu svářečských aplikací (MMA, MIG/MAG, TIG od 20A). Výdrž baterie je až 1 500 hodin.

  ◎ detail

   

  Nejprodávanější kukly: Speedglas 9100X FX

  Zástupce poslední generace: Samozatmívací kukla Speedglas 9100X FX

  Kukla patří svými parametry a vybavením mezi nejmodernější generace svařovacích masek, které nahrazují starší modely. Má sedm variabilních stupňů zatemnění: 5, 8 a 9-13 a uzamknutelná pozice v každém stupni zatemnění. Můžete si nastavit vlastní citlivost; čas přepnutí (světlá na tmavá) je při 23° C 0,1ms. Velikost průzoru má tato kukla 107 x 54 mm. Práci usnadní i postranní průzory pro periferní vidění a výdechové ventilky.

  ◎ detail

   
  Rychlý kontakt

  Prostřednictvím následujícího formuláře nám můžete zaslat jakýkoliv dotaz či připomínku.
  Odeslaný text bude doručen na adresu info@svartop.cz.