Svářečka plastových trubek

  Nejprodávanější

  Filtrovat dle
  Zboží označené jako
  Cenové rozpětí:

  1

  Svářečka plastových trubek - použití

  Svářečka plastových trubek se využívá pro instalatérské práce pro spojování různých plastových materiálů jako jsou pomopolymer polypropylenu či kopolymer. Svářečka na plasty si najde uplatnění jak při servisních pracích a opravách, tak i při zřizování nových rozvodů tepla i vody. Obsluha přístrojů je velmi jednoduchá - zvládne ji i laik. Není třeba tedy volat řemeslníky na položení topení, vše zvládnete sami. Svářečka plastových trubek v balení obsahuje mnoho užitečných nástavců pro urychlení práce. Kromě svářečky plastů nabízíme i příslušenství a další sortiment pro svařování.

  Pro jiné svářečky klikněte sem.

  Svařování plastů a svářečka na plasty

  Mezi stále využívanější činnosti v oblasti svářecí techniky patří svařování plastů. Svařování plastů je oblíbené zejména u instalatérů. Proč zrovna u nich? Právě instalatéři dnes realizují na 90 % zakázek pokládáním odpadů, vnitřních rozvodů pitné a užitkové vody a dalších kapalných médií v plastu. A protože potřebují tyto rozvody dále propojovat a upravovat, využívají k tomu právě svářečky plastů.

  svářečka plastových trubek

  Příklady pro svářečské trubky

  Svářečka plastových trubek – kde je využijete ještě?

  Svařování plastů se často využívá i pro další práce. Svářečky plastových trubek najdou uplatnění při výrobě plastových šachet, izolací tunelů, bazénů, jezírek a dalších konstrukcí z těchto materiálů.

  Na co musíte dát pozor? U práce se svářečkou plastů patří mezi nejdůležitější proměnné:

  • Čas
  • Tlak
  • Teplota

  Na základě těchto hodnot a s ohledem na chemicko – fyzikální vlastnosti svářených plastů volte druh použité technologie:

  1) Svařování plastů horkým tělesem

  Tato metoda se používá zejména u ručních svářeček palstů, méně častěji pak u automatických strojů. Svařované plochy se zahřejí horkými tělesy (ve většině případů elektricky).

  a) Přímé svařování horkým tělesem

  Výhodou této metody je to, že se materiály rovnoměrně ohřívají. Teplo pro svařování je u přímého svařování přenášeno ze svářečky na plastové trubky přímo na plochu svařovaného materiálu. Metodu využijete i pro svařování plastů, co mají větší tloušťku stěny.

  b) Nepřímé svařování horkým tělesem

  Metoda má nevýhodu, že v místě sváru není možné dosáhnout nejvyšší teploty. Chcete-li využívat nepřímé svařování, musíte dodržet tloušťku stěny menší než 0,5 mm. U této metody totiž horké těleso svářečky působí ze strany protilehlé ke svařované ploše. To znamená, že teplo musí projít celou tloušťkou svařovaného materiálu.

  2) Svářečka na plastové trubky a svařování plastů horkým plynem

  Tato metoda se nejvíce podobá klasickému svařování kovů. Stále rozšířenější metodou je svařování plastů pomocí horkého plynu. Ohřívané oblasti přivedete do plastického stavu a pod tlakem je spojíte. Výhodou této metody je, že rozložení teplot je ve svařované části rovnoměrné. Svařování horkým plynem je možné použít pro desky, profily, trubky a fólie.

  Přečtěte si více o svařování plastů.

   

  Rychlý kontakt

  Prostřednictvím následujícího formuláře nám můžete zaslat jakýkoliv dotaz či připomínku.
  Odeslaný text bude doručen na adresu info@svartop.cz.