• best prices

Jak se dělí štípačky na dřevo?

Na trhu se setkáte s mnoha typy štípaček. Podobně jako jiná zahradní technika i štípačky mají různé druhy pojmenování. Základní dělení je podle druhu motoru. A podle směru síly, kterým štípačka působí. Každopádně jedno mají společného: spoustu práce vám ušetří každá z nich. A jsou při správném použití bezpečné.

Štípačka se jako pořádná zahradní technika vždy skládá z robustního a pevného rámu, na kterém je osazen píst, štípací klín a samozřejmě motor. Zatímco elektrický motor je většinou tišší, závislý na proudu a na druhou stranu ekologičtější a bez zplodin, je benzínový motor těžší a hlučnější.

 

dva štípače na dřevo

 

Štípačky dělíme nejen  podle pohonu

Ale také je benzínová štípačka na dřevo nezávislá na délce elektrické šňůry. A také bude vytrvalejší a výkonnější. Pokud vás zajímá výkon, máte na vývěr vertikální a horizontální štípačky. Tady platí, že obecně výkonnější štípačky jsou horizontální. Lehčí a pohyblivější vyrtikální využijte na menší špalíky.

Posledním typem je štípačka trnová. Takový štípač dřevo neštípe klínkem, ale trhá trnem, který se do dřeva zavrtá a špalík doslova rozerve.

 

Štípače na dřevo

Rychlý kontakt

Prostřednictvím následujícího formuláře nám můžete zaslat jakýkoliv dotaz či připomínku.
Odeslaný text bude doručen na adresu info@svartop.cz.