• best prices

Svářecí kabely MMA

Nejprodávanější

Filtrovat dle
Zboží označené jako
Cenové rozpětí:
Výrobce

1

Co jsou to svářecí kabely a jaké je jejich použití?

Nabízené kvalitní svářovací kabely umožní svařování s elektrodou, s konektory, zemnící svorkou a kleštěmi na elektrody. Svářecí kabely mají důležitou funkci v podobě přenosu výkonu od svářecího zdroje do místa svařování. 

Přestože tedy platí, že nezáleží jen na výkonu svářečky, ale také na schopnosti kabelů tuto sílu přenést, jsou svářecí kabely často přehlížené. A schopnost přenést výkon ze svářečky na místo sváru je jen jeden důvod, proč by vás svářecí kabely měly zajímat.

Svářovací kabely zároveň u moderních svářeček slouží jako médium pro informace o hodnotách na svářecím oblouku. Podle nich svářečky optimalizují svůj výkon. Tedy další důvod proto, abyste svářecí kabely nevybírali jen podle nejnižší ceny.

Svářovací kabely – výkon je ovlivněn průřezem 

Dnes se kabely na svařování rozdělují dle jádra a materiálu, z něhož je jádro vyrobeno. To je ve většině případů dodáváno z měděných vodičů. Průřez kabelu ovlivňuje výkon, kterým můžeme svařovat. 

Kupříkladu u nejoblíbenější svářečky KITin 165 s výkonem zatěžovatel 100% (95 A) / zatěžovatel 60% (120 A), vám stačí kabely o průřezu 16 mm s maximální délkou 15 m. Pokud ale výkon dovoleného zatížení svářecího zdroje přesáhne 120 a (65%) a 110 (100%), volte svářecí kabely o průřezu 25 mm a víc s délkou max. 17 m.

Výkon svářecích kabelů s okolní teplotou klesá

Na tomto místě je nutná ještě jedna poznámka: uvedená čísla platí pro běžnou teplotu cca 25  °C. Při vyšší teplotě výkon dovoleného zatížení klesá. Co 5 stupňů, to i 7 – 9 % méně oproti výkonu za běžných podmínek.

Kupte u nás nejlevnější svářovací kabely ve vysoké kvalitě!

Rychlý kontakt

Prostřednictvím následujícího formuláře nám můžete zaslat jakýkoliv dotaz či připomínku.
Odeslaný text bude doručen na adresu info@svartop.cz.