Elektrody

  Nejprodávanější

  Filtrovat dle
  Zboží označené jako
  Cenové rozpětí:

  1 | 2»

  Elektrody

  Za elektrody jsou označovány elektrické vodiče dostávající se do kontaktu s nekovovými částmi určitého elektrického obvodu. Nejčastěji to je vakuum či prostor naplněný plynem. Elektrody můžeme v galvanických článcích rozdělit na elektrody s jedinou chemickou reakcí (kovové či plynové elektrody) a elektrody s kombinací dvou reakcí (kalomelové nebo chloridostříbrné elektrody). V potenciometrii elektrody rozdělujeme na referentní elektrody a měrné elektrody.

  Svářecí elektrody

  V našem internetovém obchodě zakoupíte především svářecí elektrody (wolframové, rutilové a bázické). Svářecí elektrody jsou typem elektrody používaných při elektrickém obloukovém sváření. Mají podobu drátu či tyčinky s průměrem okolo 0,5 až 10 mm. Svářecí elektrody můžeme rozdělit na obalené elektrody a neobalované, které naleznou uplatnění pro svařování v ochranné atmosféře.

  K čemu se používají obalované svářecí elektrody?

  Obalované svářecí elektrody se používají pro svařování z hliníku, nelegované oceli, legované oceli a dalších atypických materiálů. Obalované elektrody se používají pro svařování ocelových konstrukcí, tlakových nádob,ale i například pro opravy lodí a dalších větších strojů.

  Dalším typem jsou bazické svařovací elektrody, které se používají pro ruční obloukové svařování. Jsou také vhodné pro překrytí spár.

  Rychlý kontakt

  Prostřednictvím následujícího formuláře nám můžete zaslat jakýkoliv dotaz či připomínku.
  Odeslaný text bude doručen na adresu info@svartop.cz.