• best prices

Elektrody

Filtrovat dle
Zboží označené jako
Cenové rozpětí:

1 | 2 | 3»

Elektrody

Za elektrody jsou označovány elektrické vodiče dostávající se do kontaktu s nekovovými částmi určitého elektrického obvodu. Nejčastěji to je vakuum či prostor naplněný plynem. Elektrody můžeme v galvanických článcích rozdělit na elektrody s jedinou chemickou reakcí (kovové či plynové elektrody) a elektrody s kombinací dvou reakcí (kalomelové nebo chloridostříbrné elektrody). V potenciometrii elektrody rozdělujeme na referentní elektrody a měrné elektrody.

Svářecí elektrody

V našem internetovém obchodě zakoupíte především svářecí elektrody (wolframové, rutilové a bázické). Svářecí elektrody jsou typem elektrody používaných při elektrickém obloukovém sváření. Mají podobu drátu či tyčinky s průměrem okolo 0,5 až 10 mm. Svářecí elektrody můžeme rozdělit na obalené elektrody a neobalované, které naleznou uplatnění pro svařování v ochranné atmosféře.

K čemu se používají obalované svářecí elektrody?

Obalované svářecí elektrody se používají pro svařování z hliníku, nelegované oceli, legované oceli a dalších atypických materiálů. Obalované elektrody se používají pro svařování ocelových konstrukcí, tlakových nádob,ale i například pro opravy lodí a dalších větších strojů.

Dalším typem jsou bazické svařovací elektrody, které se používají pro ruční obloukové svařování. Jsou také vhodné pro překrytí spár.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jak se dělí wolframové elektrody ikona Jak se dělí wolframové elektrody?

Poznáte je podle barevného značení nebo podle značek. Wolframové elektrody. Co tyto barvy a značky znázorňují, k čemu a k jakému typu sváření se které elektrody hodí, se dozvíte v článku. >>>

Jak se dělí obalované elektrody – ikona Jak se dělí obalované elektrody?

Jak název napovídá, elektrody mají ochranný obal, který se pomalu během sváření odtavuje. Nejběžnější jsou rutilové, často se setkáte i s tzv. bazilkami – elektrodami  s bazickým obalem. >>>

Rychlý kontakt

Prostřednictvím následujícího formuláře nám můžete zaslat jakýkoliv dotaz či připomínku.
Odeslaný text bude doručen na adresu info@svartop.cz.